Robotlar üretimde verimliliği artırıyor • digital report

Teknoloji

Robotlar üretimde verimliliği artırıyor

Yazı:  | 

Günümüzde birçok firma, süreçlerinin dijitalleşmesi ve Endüstri 4,0’a uyumlu hale gelme konusunda çalışmalar gerçekleştiriliyor. Cesur hareket eden markalar ise yenidünya düzeninde bir adım öne geçiyor. 

“FANUC robotları kozmetik ürünlerinde farkını ortaya koyuyor”

FANUC Genel Müdürü Teoman Alper Yiğit,   özellikle ülkemizde çok az kurumun yeteneklerini geliştirmek için doğru hamlelerde bulunduğunu söyledi.  FANUC olarak, birbirinden farklı sektörler için çözüm önerileri sunduklarını dille getirdi. Bunlardan birinin de kozmetik sektörü olduğunun altını çizdi. 2015 yılından beri Erkul Kozmetik’in FANUC’un 74 farklı robotunu kullanarak verimliliklerini yüksek oranda artırdığını söyleyen Yiğit,  saat başına daha fazla ürün adedi, değişmeyen sabit ve sorunsuz kalite anlayışıyla Erkul Kozmetik’in robotlu üretim sayesinde geçtiğimiz yıllara göre üretimini oldukça artırarak başarısını ortaya koyduğunu aktardı.

FANUC Genel Müdürü Teoman Alper Yiğit, sözlerine şöyle devam etti: “Robotlu üretimin geleneksel üretimden en büyük artısı öncelikle ürün çıktılarının kalite bozulması olmadan standart olarak üretilmesidir. Bu da müşterinin ürün kalite sorunları ile karşı karşıya gelmesini engellemektedir. Dolayısıyla parkurlarını Endüstri 4,0’a uyumlu hale getiren markalar; saat başına daha fazla ürün adetleri, değişmeyen sabit ve sorunsuz kalite, esnek ve hızlı ürün değişim süreleri, izlenebilir ve raporlanabilir üretim adetleri, üniversal hat makinelerine göre düşük satın alma, kurulum ve işletme maliyetleri gibi avantajlarıyla öne çıkmaktadır.”

Splunk Discovery Day gerçekleştirildi

Yorumlar