ProManage geleceğe ışık tutuyor • digital report

Teknoloji

ProManage geleceğe ışık tutuyor

Yazı:  | 

Doruk’un Türkiye orijinli uluslararası üretim yönetim sistemi ProManage, üretim verilerini toplama modülü ProData ile sanayicilerin üretim süreçlerini prediktif hale getiriyor. Üretim hatlarında emir,  operatör; ürün, hammadde, yarı mamul; zaman, süreç koşulları ve ortama ilişkin verileri topluyor ve değerlendiriyor. ProData modülü sayesinde sanayiciler kolaylıkla işletmelerinin geleceğini öngörebiliyor. ProManage fabrikalarda dijital araçlarla operasyon yönetimi sağlıyor. Tamamen entegre çalışan ProData modülü, birçok konu için gerekli altyapıyı oluşturuyor.

ProManage ile toplanan sıcaklık, basınç, nem; devir hızı, tork press basıncı gibi bir takım üretim proses değerlerini, parametrelerini ve set değerlerini sensörler aracılığıyla makinalardan toplayan ProData modülü bu değerleri veri tabanına kaydediyor. Hangi ürün hangi makineden geçerken ne kadar enerji sarf etti; ne hızda döndü, basınç ve sıcaklık ne kadar oldu, kalite oranı ne oldu gibi sorulara yanıt verebiliyor. Yapay Zeka ve Artırılmış Gerçeklik teknolojileri ile tam entegre olan dünyadaki tek üretim yönetim sistemi ProManage’ın ProData modülü, yapay zeka ve makine öğrenmesi uygulamalarını hayata geçiren verileri de sağlıyor. Bu sayede hangi istasyonun ne hızda çalışırsa kalite oranının yüksek ya da düşük olduğu, mevsim koşullarının kalite, üretim ve arıza sonuçlarına nasıl etki ettiği gibi bilgilere ulaşmayı da mümkün kılıyor.

Üretimde kalitenin en iyi olduğu ortam koşullarının ve makine değerlerinin tespiti ile maksimum verime imkan tanıyan ProManage ProData, üretim maliyetlerini düşürüp kalite değerlerini artırıyor. ProData, teknolojik gelişmeleri takip eden firmaların avantaj sahibi olduğu günümüzde sağladığı rekabet avantajıyla da dikkat çekiyor.

 

Facebook’a Ceza

 

Yorumlar