WD, 19 milyar dolara SanDisk’i alacak • digital report

Teknoloji

WD, 19 milyar dolara SanDisk’i alacak

Yazı:  | 

Sabit disk üreticisi Western Digital, yılın en büyük teknoloji satın almalarından birisini gerçekleştirecek. Firma, satın almayla flaş depolama birimleri üretiminde iddia sahibi olmak istiyor.

Dünyanın en büyük depolama birimi üreticisi konumundaki Western Digital, flaş bellek konusunda en büyüklerden birisi olan SanDisk’i satın alırsa ne olur?

Artık tüketici ürünlerinde geçerliliğini kaybetmeye doğru yol alan geleneksel sabit diskler, yerlerini flaş depolama birimlerine bırakıyor.

Oynar parçaya sahip, büyük ve hantal sabit diskler kendilerine tüketicilerin yoğun ilgi gösterdiği tablet ve akıllı telefonlarda yer bulamıyorlar. Dolayısıyla, firmanın gücünü koruyabilmesi için önem taşıyor.

Hisse başı 86,5 dolardan gerçekleşecek satış, toplam 19 milyar dolara karşılık geliyor. Satışın 2016’nın üçüncü çeyreğinde tamamlanması bekleniyor.

Yorumlar

80'lerde bir çocukken, Commodore, Atari ve Amiga sayesinde teknolojiye merak duymaya başladı. Bu merak, 15 yıldan uzun süredir yazılara dönüşerek sürüyor, büyüyor.