Samsung Electronics, 50. yıl kutlamasını gerçekleştirdi • digital report

Marka

Samsung Electronics, 50. yıl kutlamasını gerçekleştirdi

Yazı:  | 

Samsung Electronics, 50. yıl kutlamasını Suwon şehrindeki Samsung Digital City genel merkezinde yaptı. Yıldönümünü kutlamak üzere etkinliğe 400’den fazla çalışan katıldı. Etkinlikte şirketin yönetim kadrosundan Tüketici Elektroniği (CE) Birimi Başkanı ve CEO’su Hyun Suk Kim, Cihaz Çözümleri (DS) Birimi Başkan Yardımcısı ve CEO’su Kinam Kim, , BT ve Mobil İletişim (IM) Birimi Başkanı ve CEO’su Dong Jin Koh yer aldı.

Samsung Electronics Başkan Yardımcısı Jay Y. Lee, yayınladığı video mesajında geçmiş 50 yıldaki çalışmalarından ötürü tüm Samsung çalışanlarına teşekkürlerini sunarken, şirketin bu birikiminden faydalanarak asırlık bir şirket olma doğrultusunda çalışmaya devam edeceğini vurguladı. Başkan Yardımcısı Lee, Samsung 50. yıl konuşmasında “Geçen 50 yılda yaşananlar her birinizin özverisi ve çok çalışması sayesinde mümkün oldu. Gelecek 50 yıla bakarken hayal gücümüzü serbest bırakıp olağanüstü bir gelecek hayali kurmalıyız” dedi.

Samsung’un inovatif teknolojiler üzerinden global bir toplum yaratılmasına katkıda bulunma taahhüdünün altını çizen Lee, “Yeni teknolojilerimizi kullanarak daha sağlıklı ve mutlu bir gelecek kuralım. Paylaşarak ve birlikte büyüyerek dünyanın en iyisi olacağız” açıklamasında bulundu.

Yöneticiler ve çalışanlar saygıdeğer bir gelenek yaratmak istiyor

Cihaz Çözümleri (DS) Birimi Başkan Yardımcısı ve CEO’su Kinam Kim, Samsung 50. yıl kutlamasında konuşurken şirketin hayatının bundan sonraki döneminde sürekli büyüme doğrultusundaki üç önemli hedefini paylaştı. Kinam Kim “Demografi ve tüketici davranışlarındaki çok önemli farklılaşmaların getireceği öngörülemeyen değişimler, teknoloji sektörünün önümüzdeki döneminin karakterini oluşturacaktır. Bu yüzden, yeni dönemde varlığımızı sürdürebilmek için kendi içimizde durmaksızın inovasyon peşinde olmalıyız. Öğrenmeyi asla bırakmamalı, hedeflerimize ilerlerken cesur ve korkusuz olmalı, üzerimize aldığımız tüm görevleri tam olarak yerine getirmeliyiz” dedi.

İkinci hedef, şirketin müşteriyi her zaman işlerin merkezine koyma felsefesini yansıtıyor. Başkan Yardımcısı Kim, “Onların ihtiyaçlarının ve beklentilerinin her zaman önünde kalarak ve sürekli dönüşen pazarlarda gelişip büyüme yollarını bularak, müşterilerin her zaman işlerimizin merkezinde olmasını sağlamaya devam edebiliriz” dedi. Kim, sözlerini şöyle bitirdi: “Hepimiz Samsung’un daha güzel bir dünyaya katkıda bulunan bir şirkete dönüşmesi ve gelecek nesillerin saygı ve sevgi duyduğu bir şirket olarak kalması için birlikte çalışmalıyız. Hiçbirimizin, bu yolda iyi kurumsal vatandaşlar olarak sorumluluklarımızı unutmamasını istiyorum.”

Dünyanın her yerindeki Samsung çalışanları ve yöneticileri geçtiğimiz haftalarda gönüllü çalışmalara katılıp içinde yaşadıkları topluma kazançlarının bir kısmını geri sunarken, şirketin bu yıldönümünü daha anlamlı bir şekilde kutladılar ve minnettarlıklarını gösterdiler. Etkinlikler kapsamında bağış kampanyaları yapıldı ve genç öğrenciler için eğitim projeleri gerçekleştirildi.

 

Yorumlar