Boğaziçi Ventures blockchain zirvesi destekçisi oldu • digital report

Marka

Boğaziçi Ventures blockchain zirvesi destekçisi oldu

Yazı:  | 

Boğaziçi Ventures, başarılı şirket satışları gerçekleştiren girişimciler tarafından teknoloji girişimlerini desteklemek; yerli, milli teknoloji şirketlerine yatırımlar yapmak üzere kuruldu. Teknoloji ve finans dünyasının bir araya geleceği, bölgenin en büyük buluşması Avrasya Blockchain Zirvesi’nin Ev Sahibi Komitesi’nde yer aldı.

İstanbul Wyndham Levent Hotel’de 18-19 Ekim 2019 tarihlerinde düzenlenen zirveye, blockchain teknolojisi ve finans alanında dünyanın önde gelen sektör profesyonelleri; uluslararası konuşmacılar; yatırımcılar ve girişimciler katılacak.

Boğaziçi Ventures Yönetim Kurulu Başkanı Barış Özistek, zirvede gerçekleştireceği konuşmasında özellikle Türkiye ve MENA bölgesinde blockchain ve kripto para alanındaki gelişmeleri, trendleri ve yatırım fırsatlarını aktaracak.

MenaPay CEO’su Çağla Gül Şenkardeş ise Avrasya Blockchain Zirvesi’nde “Yeni Jenerasyon Ödeme Sistemleri ve Blockchain Teknolojisi” başlıklı bir konuşma yapacak. Şenkardeş konuşmasında blockchain teknolojisinin bu alandaki dönüşümde yarattığı etkilerle birlikte MenaPay’in MENA bölgesindeki başarılı ve dikkat çeken uygulamalarını katılımcılarla paylaşacak.

Zirvede, blockchainin potansiyeli ve geleceği, Doğu ve Batı blockchain uygulamalarındaki başarılı örnekler, blockchain güvenliği, gizliliği ve ölçeklenebilirliği gibi konular gündeme gelecek.

Boğaziçi Ventures Hakkında:

Boğaziçi Ventures, teknoloji girişimcileri tarafından kurulmuş bir girişim sermayesi yatırım fonudur. Birçok başarılı teknoloji şirketinde yatırımları olan BV Global fonu sonrasında kurulmuş olan BV Growth fonu ile de Türkiye’de yerleşik olup uluslararası pazarlara odaklanan büyüme aşamasındaki teknoloji şirketlerine yatırım yapmaktadır. 100’ün üzerinde teknoloji yatırımı sürecine dahil olmuş Boğaziçi Ventures ortakları, yatırım yapılan şirketlerde aktif rol alarak deneyimlerini paylaşmakta, yetenekli girişimciler için koçluk yapmaktadırlar. Boğaziçi Ventures, aynı zamanda nitelikli yatırımcılar için dijital varlık saklama ve yönetim hizmetleri de sunmaktadır.

 

Digital Report’un 2. sayısını okudunuz mu?

Yorumlar