E-ticarette ucuz SSD tuzağına dikkat • digital report

E-ticaret

E-ticarette ucuz SSD tuzağına dikkat

Yazı:  | 

Son zamanlarda e-ticaret sitelerinde sahte SSD disk satışlarının arttığına dikkat çeken Veri Kurtarma Hizmetleri Genel Müdürü Serap Günal, ucuza satılan SSD’lerin geri dönüşü olmayan veri kayıpları yaşattığını söyledi.

Yüksek depolama alanına sahip SSD diskleri uygun fiyatla edinmek isteyen kullanıcıların, dolandırıcıların hedefinde olduğunu hatırlatan Veri Kurtarma Hizmetleri Genel Müdürü Serap Günal, dolandırıcıların SSD disklerin yongalarında orijinal bir devre kartı yerine alüminyum blok kullandıklarını, hatta SSD disklerin vaat edilen depolama alanına sahip olduğunu göstermek için de yeniden programladıklarını dile getiriyor. Bu durumda kullanıcıların sahte bir ürün aldığını fark etmeleri ilk başlarda mümkün olmuyor.

Günal, depolama cihazlarını satın alırken en güvenilir yolun, tanınmış bir markanın ürününü online olarak güvenilir bir satıcıdan satın almak olduğunu ifade ediyor. Ayrıca ilgilendiğiniz ürünün ortalama fiyat aralığını da kontrol etmekten kaçınmamanızın faydalı olacağını kaydediyor.

Yorumlar