Mikro Yazılım perakende ürünleri eğitimi yoğun ilgi gördü • digital report

Teknoloji

Mikro Yazılım perakende ürünleri eğitimi yoğun ilgi gördü

Yazı:  | 

Mikro Yazılım tarafından iş ortaklarına yönelik düzenlenen ve Perakende sektörüne özel ürün ve çözümlerin anlatıldığı 2 günlük eğitime, beklenenin üzerinde katılım sağlandı.
Türkiye’nin önde gelen yazılım şirketlerinden Mikro Yazılım, Perakende sektörüne yönelik ürün ve çözümlerini Kasım ayında İş Ortaklarına yönelik düzenlediği bir eğitimle kapsamlı olarak anlattı.

İstanbul Sheraton Grand Ataşehir Hotel’de düzenlenen eğitime, Mikro Yazılım’ın tüm Türkiye çapında hizmet veren İş Ortaklarından, 100 kişinin üzerinde teknik kadro katılım gösterdi. Mikro Yazılım Teknik Destek Departmanı tarafından 4 kişilik uzman kadro ile 2 tam gün olarak verilen eğitim müfredatı kapsamında, özellikle Mikro Yazılım’ın yeni nesil yazarkasalarla ilgili güncel ürün ve çözümleri teknik olarak katılımcılara uygulamalı olarak anlatıldı.

Mikro Yazılım Genel Müdür Yardımcısı Alpaslan TOMUŞ, firmanın Perakende sektöründe de lider oyunculardan biri olduğuna dikkat çekerek, ürün odaklı eğitimlerinin yoğun ilgi gördüğünü belirtti. TOMUŞ, ilerleyen dönemde diğer ürün gruplarına yönelik eğitimlere de devam edeceklerini açıkladı.

Mikro Yazılım, perakende sektörüne marka bağımsız çözümler sunuyor
Mikro Yazılım’ın ortaya koyduğu perakende çözüm platformu, işletmelerin tüm ihtiyaçlarının tek bir otomasyon sistemi ile karşılanmasını sağlıyor.

Mikro Yazılım retail (Perakende Çözümleri) neler sunuyor?
Stok Yönetimi
Hizmet ve Masraf Yönetimi
Satın Alma Yönetimi
Satış Yönetimi
Finans Yönetimi
Karar Destek Sistemi
Mağaza/Market Yönetimi
Promosyon Yönetimi
Akaryakıt İstasyonu Yönetimi

Mali onaylı POS ve yeni nesil yazarkasalar (ÖKC) ile mükemmel uyum: Türkiye genelinde yaygın ve mali onay almış olan hemen tüm POS ve yeni nesil yazarkasalar (ÖKC) ile entegre çalışabilme özelliğine sahip. Marka bağımsız entegrasyon yeteneğiyle Mikro Yazılım Retail, teknik altyapısı uygun olan POS cihazları ve PC POS çözümü yardımıyla satışları da anlık olarak takip edebilme imkânı sunuyor. Bu sayede stok, cari ve muhasebe verileri gün sonunu beklenmeden elde edilebiliyor.

RETAIL ile entegre olabilen diğer cihazlar: Sistem terazileri, barkod yazıcı ve okuyucuları, kiosklar, elektronik raf etiket sistemleri vb.
Online Satışta e-Dünya: RETAIL, elektronik platformda, işletmeler arası e-ticaret (B2B) ve firmadan müşteriye yönelik e-ticaret (B2C) her türlü iş yapış biçimini destekleyecek şekilde tasarlandı. Bu sayede nihai müşterilere internet ortamından satış (online satış) yapabilmek için her türlü geliştirme kolayca yapılabiliyor. Şirketler, RETAIL ile mağazalar arasında iletişim kurabilme, anlık stok bilgisi tutulabilme, ürün bilgisi gönderebilme, sipariş alabilme, satış ve tahsilat işlemlerini takip edebilme şansına kavuşuyor.

Kullanıcı Dostu ve Kişiselleştirilebilir Ekranlar: Kullanıcı deneyimi açısından ele alınarak geliştirilen RETAIL’de klasik menüye ek olarak geliştirilen yeni nesil MetroStyle ekran seçeneği, kullanıcılara sık kullandıkları menüleri kendi masa üstlerinde toplayabilme ve işlemlerini pratik şekilde gerçekleştirebilme olanağı sunuyor. Birden fazla yabancı dili destekleyen ve işlemleri farklı döviz cinsleriyle takip edebilmeye imkân veren RETAIL, ithalat ve ihracat yapan işletmelere, uluslararası kurallara uygun dokümantasyon hazırlıyor ve dövizle alınıp satılan ürünlerde ya da enflasyonist ekonomi şartlarında alternatif finans kontrolü sağlıyor.

Geliştirmeye Açık Bir Platform: Windows otamında geliştirilen RETAIL, kullanıcılarına birçok ayrıcalıklı işlemi kolaylıkla yapabilme esnekliğini sunuyor. Raporların kullanıcı tarafından geliştirilebilmesi, gerektiği durumlarda farklı veritabanlarıyla birleştirilebilmesi, örnek ve gelişmiş sorgular yardımıyla kullanıcıların kendi analiz küplerini oluşturmasına olanak tanır.

Akaryakıt İstasyonlarına Özel Modül: RETAIL, 7/24 hizmet veren akaryakıt istasyonlarına özel fonksiyonları da barındırıyor. Pompadan istasyon marketine, satın alma süreçlerinden muhasebeye kadar istasyonların tüm operasyonlarının yönetilebildiği Retail, aynı zamanda vardiya hesapları, market otomasyonu, kredi kartlı ve veresiye satışlar gibi özellikler içeriyor.

RETAIL akaryakıt modülü sayesinde iş akışlarınızı; akaryakıt satışları, market satışları, bakım ve servis, satın alma, finans ve muhasebe başlıkları altında kategorilendirmeniz mümkün.

Yorumlar